fbpx

Ticimax Soft Paket Ticimax Plus Paket Karşılaştırması

Başlangıç seviyesinde e-ticaret yapmak isteyenler veya araştırma aşamasındaki meraklılar için Ticimax Soft Paket ile Ticimax Plus Paket arasındaki farkları inceledik.

Ticimax Soft Paket’te SSL özelliği yok. Konuya uzaksanız SSL’i sanal pos alabilmeniz için sahip olmanız gereken bir çeşit dijital sertifika gibi düşünebilirsiniz. Bu pakette SSL olmadığı için sanal pos yüklemeniz mümkün değil, yani ziyaretçilerinizin sitenizden kredi kartı ile ürün satın alması mümkün değil. Bu anlamıyla Soft Paket teknik olarak e-ticaret sitesi sayılamaz, daha çok katalog gibi düşünülebilir. Plus Paket’te SSL sertifikaları ve ödeme sistemleri aktif.

Sunucu ve Ödeme Sistemi Özellikleri

CDN ve Bulut Sunucu Ticimax Soft Paket’te yok, nasıl bir sunucuda çalışıyor onu anlamak biraz güç ama herhalde bu ifadelerden kasıt sitenin hızının pek performanslı olmayacağı. Ticimax Plus Paket ise bulut sunucuda çalışıyor CDN aktif.

Tek Tuşla Anında Sanal Pos özelliği Ticimax Soft Paket’te bulunmuyor. Ticimax Soft Pakette ssl olmadığı için bu özelliğin çalışması mümkün değil. Ticimax Plus Paket te ise SSL olduğu için sanal pos aktif edilebiliyor.

Panel Kullanım Özellikleri

Tut Sürükle ile Kategori Ağacı Ayarlama özelliği de Ticimax Soft Pakette bulunmuyor. Tut Sürükle İle Kategori Ağacı Ayarlama özelliği kategori oluştururken sürükle bırak yöntemi ile sağlanan bir kolaylık. Bu paketi almayı düşünenler zaten çok sınırlı bir ürün yöneteceği için çok belirleyici olmayacaktır.

Ticimax Soft Pakette Yönetici Yetkilendirme özelliği de bulunmuyor. Ticimax panelinde yöneticiye; Görüntüleme, Güncelleme, Ekleme ve Silme yetkileri tanımlayabiliyorsunuz. Ürün silme yetkisi tek bir kişide olabiliyor örneğin. Hacimli ticaret yapan, panel yönetimi için birden fazla kişinin bulunduğu firmalar için anlamlı bir özellik.

Üyeleri Excel’e Aktarma ve Excel ile Üye Yükleme modülleri Ticimax Soft Paket için pasif. Yani eğer üyeleriniz varsa daha önce kullandığınız bir siteden kalma tek tek yüklemek durumunda kalacaksınız. Ticimax Plus Paket için bu modül aktif durumda.

301 Yönlendirme Paneli, Ticimax Soft pakette yok. Soft paket kullanıcısı iseniz daha önce yayın yaptığınız bir siteniz varsa o sitedeki linklerin kalıcı yönlendirmesini Ticimax panelinden yapmanız mümkün değil. 301 yönlendirmelerini Google panelinden çözmeniz gerekiyor.

Dönüşüm Arttırıcı Özellikler

Soft Pakette, Ürün Karşılaştırma Modülü aktif değil. Ürün Karşılaştırma Modülü site ziyaretçilerinin sizin seçeceğiniz ürünler arasında karşılaştırma yapabilmenizi sağlayan bir modül. Dönüşüm arttırma anlamında etkili oluyor ama Ticimax Soft Pakette olmaması büyük bir kayıp sayılmaz.

Dönüşüm arttıran modüllerden biri diğeri de İlgili Ürün Tanımlama modülü. Bu modülle sizin seçtiğiniz ilgili ürünleri sayfa ziyaretçinize sunup dönüşüm arttırabiliyorsunuz. Soft Paket için bu modül de pasif durumda.

Müşterilere Min. Ve Max. Alım Miktarları Belirleme özelliği de Soft Paket için pasif. Max alım bedelini kısıtlama zaten işlevsiz bir özellik ama Min alım bedeli özellikle çok düşük ücretli ürün satışı yapanlar için işe yarar olabilir. Bu durumda da kargo bedelini müşteriye ödeterek çözüm üretebilirsiniz.

Stok Gelince Haber Verme ve Fiyatı Düşünce Haber Verme modülleri Soft Paket için pasif. Ürünlerin altında stok gelince haber ver butonu koyabiliyorsunuz. Site ziyaretçisi sitenize üye ise stok gelince üyenize e-posta ile bilgi gidiyor. Fiyat düşünce haber verme modülü de yine aynı biçimde çalışıyor site üyeniz fiyat düşünce haber verme modülünü aktif ettiyse ürün fiyatı düşünce üyenize e-posta iletiliyor.

Facebook İle Alışveriş,  Gmail İle Alışveriş ve Twitter İle Alışveriş modülleri Ticimax Soft Paket’te aktif değil. Single sign-on da denilen özellik Ticimax Soft Paket için deaktif. Ticimax Soft Paket kullanıcısı iseniz site üyeleriniz; gmail facebook veya twitter hesapları ile sitenize üye girişi yapamaz, sitenize üye girişi yapmak istiyorsa site üye bilgilerini ayrıca girmek durumunda.

Ürün Site içi Anahtar Kelime Etiketleme özelliği Ticimax Soft Pakette olmayan bir başka özellik.Ticimax’ın diğer diğer paketlerde “Genel Ayarlardan” Anahtar Kelime bölümünü aktif konuma getirirseniz ürün açıklamalarında gözükmesi için ek bir etiket girebiliyorsunuz.

Ticimax Soft Paket Genel Değerlendirme

Ticimax Soft Paket incelemede de belirtildiği gibi teknik olarak bir e-ticaret sitesi bile sayılmaz. Ticimax Soft Paket çok sınırlı bir ürün gamına sahip olan, internetten satış hedefi olmayan internet sitesini sadece dijital bir katalog olarak kullanmayı planlayan firmalar için anlamlı.

Küçük paketlerle çok düşük yatırımlarla e-ticaret yapıp yüksek kazanç elde edebileceğinizi söyleyenlere karşı dikkatli olun. Dilerseniz bu konuyla ilgili e-ticaret için doğru bilinen 6 yanlış metnimizi okuyabilirsiniz.

Ticimax Soft Paket veya Ticimax’ın diğer paketleri hakkında daha geniş bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?