fbpx

Ticimax Special Paket Ticimax Plus Paket Karşılaştırması

Ticimax Special Paket Ticimax’ın başlangıç seviyesi paketlerinden biri. Bu yazıda sizler için Ticimax Plus Paket ile Ticimax Special Paket karşılaştırmasını yaptık. Plus pakette bulunmayan Special Pakette bulunan modülleri ve bu modüllerin işlevlerini aşağıda başlıklar halinde bulabilirsiniz.

Paket Kullanım Özellikleri

Fatura Yazdırma Modülü: Ticimax Plus Pakette yok, Special Paket’le beraber geliyor. Fatura yazdırma modülü, Ticimax panelinde siparişler sekmesine girdiğinizde sipariş detaylarında bulun bir fonksiyon. Fatura yazdırma modülü pasif olduğunda düşen siparişleri manuel olarak girmek durumunda kalırsınız.

Gelişmiş Ürün Sıralama Modülü: ürünlerinizin; anasayfa’da, kategori’lerde, marka’larde ve etiket’lerde ne şekilde sıralanacağını belirlemenizi sağlayan bir modül. Bu modülle ürünlerinizi; Vitrin, Ürün Ekleme, Ürün Yükleme, Fiyat, Stok Kodu veya belirli bir tarih aralığındaki satış adedine göre sıralayabiliyorsunuz.

360 Derece Ürün Fotoğrafı Yükleme: Sitenizde ürün görsellerinizin 360 derecelik fotoğrafları bulunmasını sağlayan bir modül. Ender durumda işe yarayan bir modül ve mobilde de pek sağlıklı çalışmıyor.

Toplu Ürün Güncelleme: Ticimax Panelinde ürünler sekmesinin altında yer alan kalabalık ürün gruplarını yönetenler için bir hayli işlevli bir modül. Toplu ürün güncelleme modülünde; ürün filtreleme ve ürün güncelleme olmak üzere iki ana bölümü var.

Ürün Filtreleme Paneli

Ürün filtreleme Paneli: nden toplu olarak güncelleyeceğiniz ürünleri seçiyorsunuz. Bu bölümde seçim yaptığınız panel ürünler sekmesinin altındaki ürün filtreleme ile aynı. Tek tek saymaya gerek yok ürüne dair bütün dataların olduğu bir panel, bu panelden toplu güncelleme yapacağınız ürünleri filtreliyorsunuz.

İkinci aşamada toplu ürün güncelleme panelinden filtrelediğiniz ürünlerde toplu olarak güncelleme yapıyorsunuz. Bu modülle ürünleriniz alış fiyatını, satış fiyarını belirli bir miktarda veya oranda arttırıp azaltabiliyorsunuz. Yine aynı şekilde stok adetlerini de arttırıp azaltabiliyorsunuz. Ücretsiz kagro ve maksimun taksit oranlarını toplu olarak düzenleyebiliyorsunuz. Video modülünü aktif veya pasif hale getirebiliyorsunuz. Kargo süresini gösterip göstermemeyi ve teslim sürelerini belirleyebiliyorsunuz.

Kalabalık bir ürün grubunuz varsa sadece bu panelin özellikleri için bile Special Paketi, Plus Paket’e tercih edebilirsiniz.

Dosya, Video Ekleme Modülü: ürün içine teknik açıklama kılavuzu veya kullanım videosu gibi içerikleri ekleyebileceğiniz bir modül.

Siparişe Kargo Etiketi Oluşturma: siparişlere kargo etiketi oluşturabiliyorsunuz böylelikle sipariş bilgilerini derleyip ayrıca kargo fişi oluşturmanız gerekmiyor. Sipariş adedi yüksek olanlar için olmazsa olmaz bir modül. Ticimax Special Paket te bulunan bu özellik Ticimax Plus pakette yer almıyor.

Siparişe Fatura Oluşturma: bu modülle siparişleriniz için sistemden fatura oluşturabiliyorsunuz modül aktif olmadığında sipariş bilgilerini panelden alıp faturanızı manuel oluşturmanız gerekiyor.

Toplu Fatura Yazdırma: oluşturduğunuz faturaları toplu olarak yazabileceğiniz bir modül.

Tedarikçi Xml Entegrasyonu: Bu modül ile başka bir kaynaktan gerçek zamanlı olarak; ürün bilgisi stok ve fiyat aktarımı yapıp satış yapmanızı sağlayan dropshipping yöntemi ile satış yapmanızı sağlayan bir entegrasyondur. Stoksuz e-ticaret yapmayı planlıyorsanız bu özelliği aktif olarak kullanmanız gerekir.

Dönüşüm Arttırıcı Özellikler

Bayilere Min. Ve Max. Alım Miktarları Belirleme: bayileriniz için satış kotası belirleyebileceğiniz bir modül.

Toplu E-Mail Gönderme, Toplu Sms Gönderme modülleri: Mailing yapmayı planlıyorsanuz toplu e-posta göndermek için Ticimax sizin için çözüm olmayacaktır. Toplu sms için ise zaten SMS paketiniz olması gerekiyor. Bu nedenlerle bu modülün iki paket arasında tercih sebebi olması pek akılcı değil.  

Fiyat Karşılaştırma Siteleri İle Entegrasyon Modülü: Cimri, Efiyat ve Akakaçe fiyat karşılaştırma sitelerine ürün aktarımı için gerekli olan modül.

Alışverişini Tamamla Hediye Çeki Kazan Modülü: Bu modülle siparişi sonlandıranlara hediye çeki atayabiliyorsunuz.

Arkadaşını Davet Et Hediye Çeki Kazan! : Arkadaşlarınıza davet yolladığınızda hediye çeki kazanıyorsunuz. Ziyaretçilerinizin bu modülden faydalanabilmesi için üye olması gerekiyor.

Belirli Tutar Üzerine Kargo Ücreti Kaldırma : Belirlediğiniz tutarın üstüne çıkan siparişlerde kargo ücreti sıfırlanıyor.

Müşteri Bazında İndirim Tanımlama: Sitenize üye olan herhangi bir kişi için belirli bir üründe indirim tanımlayabiliyorsunuz.

Sadece 1 Ürüne Özel Bile Farklı Kargo Ücreti: belirlediğiniz bir ürün için özel bir kargo ücreti tanımlayabiliyorsunuz.

Taksit Tutarlarına Limit Belirleme: Tutara göre baremli taksit sayısı belirliyebiliyorsunuz.

İlişkili Ürünler: Dönüşümü arttırmak için ürünlere ilgili ürün ataması yapabiliyorsunuz.

Puan Sistemi: Sitenize üye olanlar için sipariş geçtikçe puan kazanacağız bir sistem kurabiliyorsunuz.

Ticimax Special Paket’te Bulunan Ticimax Plus Paket’te Yer Almayan Diğer Modüller

İl Bazında Farklı Kargo Ücretleri Belirleme, Ürün Bazında Farklı Taksit Sayısı Belirleme, Ürün Bazında Özel İndirim, Ürün, Kategori Veya Markaya Özel Hediye Çeki, Üye Ol İndirim Çeki Kazan, Üyelere Ürün Bazında İndirim Sağlama, Banka Havalesi Ve Kredi Kartı Tek Çekim, Hediye Çeki İle Tamamlanan Siparişler Modülü, Kampanya Satış Raporları, Reklam Satış Raporları, Kaynaktan Gelen Satış Raporları, X Üründen Alana Y Ürünü %5 İndirimli, X Alana Y Kategorisindeki Ürünler 5 TL İndirimli, X Alana Y Ürünü 10 TL İndirimli, X Ve Y Alana Z Kategorisindeki Ürünler % 10 İndirimli.

Projeniz için en doğru e-ticaret alt yapı yazılıma karar vermek, en doğru paketi en uygun fiyatla satınalmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Ticimaz Soft paket ile Ticimax Plus Paket karşılaştırması için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Paketlerin en güncel halini Ticimax’ın kendi sitesinden öğrenebilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?