fbpx

Global Plus Paket İle Global Paket Karşılaştırması

Global Plus Paket Ticimax’ın en çok özellik barındıran paketi. Global Plus paketi bir alt paket olan Global Paket ile kıyaslayacağız. İki paket arasındaki modül ve özellik farklı diğer ardışık paketlere oranla çok sınırlı. Buna karşın iki paket fiyatı arasındaki fiyat farklı ise diğer ardışık paketlerden çok daha yüksek.

Global Paket’te Türkçe’ye ek bir adet dil seçeneği sunulurken Global Plus Paket için bu rakam iki. Somutlayacak olursak Ticimax Global Plus Paket’te; sitenizi Türkçe dışında Almanca ve İngilizce olarak yayınlayabiliyorsunuz. Kur, Almanca seçenler için EURO, İngilizce seçenler için Sterlin olarak görüntülenebiliyor. Bu opsiyonları panelden siz belirleyebiliyorsunuz.

Global Plus Paket’te Amazon API Entegrsayonu yoktu Global Plus Paket’le beraber Amazon API Entegrasyonu geliyor. Burada altını çizelim bu Amazon entegrasyonu Türkiye Amazon için geçerli.

Kapıda Ödeme Onay Sistemi sadece Global Plus Paketle gelen diğer paketler için ayrıca satın alınması gereken bir modül. E-Ticaret’te kapıda ödeme talebi ile verilen siparişlere karşı bir onay mekanizması kurmak gerekiyor. Kapıda Ödeme Onay Sistemi bu onay mekanizmasının ilk basamağını oluşturuyor. Siparişin gerçek bir kişi tarafından verilip verilmediğini anlamaya çalışıyor. Sistem, sipariş bilgilerinde bildirilen telefon numarasına SMS aracılığıyla bir şifre gönderiyor ve gönderilen şifrenin sipariş esnasında girilmesini talep ediyor. Sipariş, şifrenin eksiksiz olarak girilmesi durumunda tamamlanıyor.

Global Paket’teki trafik kotası 8.000 GB, Global Plus Paket’teki trafik kotası ise 10.000 GB.

Ticimax Global Paket’te 8 adet XML çekme hakkı tanıtıyordu Global Plus Paket’te ise bu hak 10 adete çıkıyor.

Global Plus Paket’te 500 ayrı e-posta tanımlama kotası tanınıyor.

İki Paket Arasındaki Anlamlı Farklar

İki adet yabancı dilde yayın yapacaksanız dil modülü anlamlı. Türkiye satışları için kapıda ödeme yapmayı planlıyorsanız, Kapıda Ödeme Onay Sistemi anlamlı. Amazon Türkiye’den satış yapmayı planlıyorsanız Amazon Türkiye API Entegrasyonu anlamlı.

Bu özelliklerin dışında iki paket arasında; E-Posta Hesap ve XML entegrasyon adedi ve trafik kotası farkı var. Bunlar pek de anlamlı olmayan önemsiz farklar.

Hangi E-Ticaret Paketi?

Ticimax noktasında karar kıldıysanız ancak hangi e-ticaret paketini seçeceğinize karar veremediyseniz bu bağlantı ile ulaşabileceğini metin size yardımcı olabilir.

E-Ticaret projenizin omurgasını oluşturacak e-ticaret alt yapı seçimini yaparken deneyimli bir ekipten profesyonel destek almak isterseniz bize ulaşmak için formu doldurmanız yeterli.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?