fbpx

T Soft E Ticaret Paketleri Değerlendirmesi

T Soft E Ticaret Paketleri piyasadaki en değerli e-ticaret altyapı servis sağlayıcı markalarının başında gelen T-Soft’un ürünleri. Firmanın referanslarına baktığımızda da bu gerçeği bir kez daha görmek mümkün. Hotiç, Sarar, Arzum, Balparmak, Fakir ve daha niceleri, bir nevi yıldızlar geçidi. T-Soft , kendi yazılım ekibi ile özel bir yazılım çözümüne gitmeyecek büyük ölçekli firmaların tercihi olmuş durumda.

Ticimax, İdeasoft ve T-Soft altyapı servis sağlayıcı pastasından pay alan üç büyük firma. Bu üç firma içinde T-Soft, Ticimax ve İdeasoft’tan ayrı olarak fiyat noktasında rekabet etmiyor. Bütçesi kısıtlı projelere talip olmuyor.

T Soft E Ticaret Paketleri Değerlendirmesi

T-Soft profesyonel çözümler adı altında dört adet paket sunuyor. Starter, Plus, Active ve Clever.

Fiyatlar piyasa ortalamasının bir hayli üzerinde ancak T-Soft fiyat kulvarından rekabete girmediği için bu konu üzerinde durmanın pek bir anlamı yok. T-Soft’la çalışmayı düşünenler bu gerçeği peşinen kabul etmeli.

Göze çarpan bir başka nokta da Trafik /Bandwidth kotaları. T-Soft’un bütün paketleri için değerler bir hayli düşük. Maliyet hesabı yaparken pakete ek olarak, her ay gelecek trafik aşım maliyetlerini de hesap etmeniz yerinde olacaktır.

Ürün Üzerine Gelindiğinde İkinci Resim Gösterebilme özelliği bu paketlerde pasif durumda. Dönüşüm oranlarını etkileyecek kritik bir modül olduğu için pakete ek olarak bu modülü de almanız gerekir. Toplam maliyete bu modülü de eklemelisiniz.

Kargo Entegrasonu hiçbir pakette bulunmuyor. E-Ticaret yapacaksanız ihtiyacınız olan temel entegrasyonlardan biri olduğu için kargo entegrasyonunu da masraf kalemleriniz arasına eklemeniz gerekecektir.

T-Soft Starter Paket Özellikleri

Starter Paket, T-Soft’un en düşük özellikli paketi ve tahmin edilebileceği gibi de birçok kısıtı var. Örneğin, Kullanıcı Yetkilendirme yapamıyorsunuz. Güvenlik açığı yaratabilecek ciddi bir kısıt.

Starter Paket, SEO anlamında da çok ciddi kısıtları olan bir paket. 404 yönlendirmesi, Rich Snippets, Google Taxonomy, Robot.txt düzenlemesi ve Ürüne Etiket Tanımlama özellikleri pasif.

Pakette Kapıda Ödeme için SMS ve Telefon Doğrulama entegrasyonu olmadığı için kapıda ödemeli alışverişlerde Starter Paket’te ciddi bir operasyon yükünüz olacaktır.

Starter Pakette; Gelişmiş Kampanya Modülleri kapalı, Web servisi kapalı, B2B ticaret yapmıyorsunuz, İade modülü yok.

Starter Paket’in kendi çapında en az problemli kısmı trafik olabilir. T-Soft’un kendi trafik hesabından yola çıkarsak günlük 1.500 ila 2.000 kişinin ziyaretini kaldırabilecek bir trafik kotası var. Her 100 ziyaretçiden birinin alışveriş yaptığını varsayalım. Sepet ortalama ürün adedini de 1.5 olarak alalım. Paket dahilinde verilen trafik kotası ile günlük 25 – 30 ürün satışı yapabiliyorsunuz. Starter paket düşünenler için yeterli olabilecek bir miktar.

Bir da bağcının canına kast eden özellik eksiltmeler var. Mesele, Starter Paket’te ziyaretçileriniz siparişleri için hediye paketi isteyebiliyor. Ancak siz siz hediye paketi için ek ücret tanımlayamıyorsunuz. Buna benzer ikinci bir örnek de Lazy Load özelliğinin kapalı olması.

T-Soft Plus Paket Özellikleri

T-Soft Plus Paket’te, Starter Paket’in bir üst paketi. Bu pakette B2B ticaret yapabiliyor, bayii tanımlayabiliyorsunuz. Kullanıcı yetkilendirebiliyorsunuz. Basit seviyedeki web servisiniz açık. Lazy Load çalışıyor. Hediye paketine ücret tanımlayabiliyorsunuz.

SEO anlamında paketinizin bir hayli kısıtlı. 404 yönlendirmesi, Rich Snippets, Google Taxonomy ve Ürüne Etiket Tanımlama özellikleri pasif durumda.

600 GB Trafik / Bandwidth kotanız var. Starter Paket için yaptığımız hesabı baz alırsak bu trafik günlük 30-35 satış için yeterli.

Paketle beraber bir adet xml çekme hakkınız var.

Kapıda ödeme için SMS ve Telefon entegrasyonu yok ve Gelişmiş Kampanya Modülü kapalı. Fatura Yazdırma Modülü kapalı.

T-Soft Active Paket Özellikleri

T-Soft Active Paket’e SEO anlamında Starter ve Plus paket kadar gaddar davranılmamış. Ürün etiketleme modülü pasif ama onun dışındaki SEO araçları aktif.

Active paketle beraber xml çekme hakkınız ikiye çıkıyor.

Ürün bazında taksit sınırlama özelliği aktif oluyor, taksit sınırı olan ürünlerin satışını yapan mağazalar için olmazsa olmaz bir özellik.

T-Soft Active Paket ile beraber Facebook Mağaza Entegrasyonu, Facebook Connect ve Twitter Connect özeliği aktif oluyor. . Böylelikle sosyal medya hesaplarınızla e-ticaret sitenizi entegre edebiliyorsunuz.

T-Soft Active Paket’in 700 GB kotası var. Bu kota 40-45 parça sipariş için yeterli.

T-Soft Active Paket’in bazı artıları var ancak temel özellikler yok. Kapıda ödeme için SMS ve Telefon entegrasyonu kapalı. Gelişmiş Kampanya Modülü kapalı. Fatura Modülü kapalı. Çoklu fotoğraf yükleme modülü kapalı.

T-Soft Clever Paket Özellikleri

T-Soft Clever Paket gerçek anlamda e-ticaret yapabilecek bir firma için bu klasmandaki tek uygun paket. Çoklu fotoğraf yükleyebiliyorsunuz, fatura entegrasyon modülü aktif. Kapıda ödemeler için SMS ve Telefon entegrasyonu var. Gelişmiş Kampanya Modülü aktif.

SEO anlamında ürüne etiket yüklemek de dahil bütün fonksiyonlar çalışıyor.

T-Soft Active Paket’in 800 GB kotası var. Bu kota 45-50 parça sipariş için yeterli.

T Soft E Ticaret Paketleri Genel Değerlendirme

Starter, Plus ve Active pakette; Fatura Yazdırma Modülü ve Çoklu Fotoğraf Yükleme Modülü pasif durumda. Yine aynı biçimde kapıda ödeme için SMS ve Telefon entegrasyonuna kapalı. SEO anlamında da Starter ve Plus paket için günümüz rekabet koşulları için pek de kabul edilebilir olmayan kısıtlar var.

T Soft E Ticaret Paketleri içinde en makul paketin Clever Paket olduğu söylenebilir.

Profesyonel E-Ticaret Danışmanlık Ajansınız Unicorn

E-Ticaret altyapı kiralama süreçlerinizde firmalara profesyonel olarak danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Profseyonel e-ticaret danışmanlığı hakkında size özel bir teklif oluşturmamızı isterseniz bu linke tıklayıp formu doldurmanız yeterli.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?