fbpx

Hangi Ticimax Paketi? Sizin İçin Doğru Paketi Bulalım

Ticimax firması ile çalışmaya karar verdiniz diyelim, peki Hangi Ticimax Paketi? E-Ticaret dünyasına uzak olanlar için yüzlerce modül içinden hangisinin önemli, hangisinin önemsiz olduğunu anlamak güç. Yüzlerce özellik var, peki bu özellikler tam olarak ne işe yarıyor, sizin projeniz için ne anlama geliyor? Ticimax paket satın almayı düşünenler için bu sorulara yanıt veren küçük bir kılavuz metin oluşturduk.

Detaylı bilgilendirme, doğru yönlendirme ve en uygun Ticimax Paket fiyatları için doğrudan bize ulaşabilirsiniz.

Sizin İçin Uygun Olan Hangi Ticimax Paketi?

E-Ticaret Sitenizde Kaç Adet Ürün Çeşidine Yer Vereceksiniz?

Ürün adediniz 100’ü geçkinse excelle işlem yapabileceğiniz paketleri kullanmalısınız. Kalabalık ürün gruplarında excel ile ürün yüklemesi yapamazsınız. Bu durumda hem çok zaman kaybedersiniz hem de hatalı işlem yapma olasılığınız artar.

SEO da yapsanız reklam çalışması da yapsanız sitenize ziyaretçi çekmek için bir maliyete katlanıyorsunuz. Dolayısıyla sitenize gelen ziyaretçinin aradığı çeşitliliği bulması önemli. Her e-ticaret projesini kendi bağlamında değerlendirmek gerekir elbet ama ürün adedini 100 ile sınırlamak riskli bir tercih.

100 ve daha az ürün için kullanabileceğiniz Ticimax Paketleri: Ticimax Soft, Ticimax Plus ve Ticimax Special

Ürün adediniz 100’ü geçkinse kullanabileceğiniz Ticmiax Paketleri: Ticimax Special Extra, Ticimax OMNİ

Sanal Pazaryerlerinde Bulunacak Mısınız?

Firmaların e-ticaret cirolarının önemli bir bölümü Sanal Pazaryerleri’nden geliyor. Böyle olunca da Sanal Pazaryerleri ile E-Ticaret sitesi arasında bir entegrasyon ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Ticimax Soft, Ticimax Plus, Ticimax Special ve Ticimax Special Extra Paketleri herhangi bir entegrasyonu içermiyor. Sadece kendi sitenizden satış yapmayı planlıyorsanız sorun yok. Ama pazaryerlerinde de aktif olarak bulunacaksanız bu paketlere ek olarak Entegra veya Ayen Soft gibi harici bir entegrasyon programı ile çalışmanız gerekecektir.

Ticimax OMNİ Pakette N11, GittiGidiyor ve HepsiBurada API entegrasyonu var. Dolayısıyla Trendyol entegrsayonu da istiyorsanız Trendyol Entegrasyon Modülü’nü ek olarak almanız gerekiyor.

İleri Seviye Bulut Çözümlerde yer alan Special MAX Global ve Global Plus paketlerde ise GittiGidiyor, HepsiBurada, N11’e ek olarak Trendyol entegrasyonu pakete dahil.

https://www.high-endrolex.com/17

Sanal Pazaryerlerinde Satış Yapacaksanız: Ticimax OMNİ paket sizin için uygundur. Trendyol entegrasyonu da istiyorsanız İleri Seviye Bulut Çözümleri’ne yönelmelisiniz yada ek Trendyol Entegrasyon Modülü almalısınız.

E-Ticaret Sitenizi ERP ile Entegre Edecek Misiniz?

Fiziki mağaza ile e-ticaret kanalını bir arada yürüten ve hacimli ticaret yapan e-ticaret girişimleri için Mikro, Logo, Nebim, SAP gibi ERP programlarını kullanmak neredeyse bir zorunluluk. ERP entegrasyonu ile fiziki mağaza, depo, e-ticaret sitesi ve sanal pazaryerleri stoklarını ve fiyatları tek bir panelden yönetmek mümkün.

ERP entegrasyonu yapacaksanız akla yatkın iki yöntem var. Ya Ticimax’tan entegrasyonu satın alacaksınız yada üçüncü parti bir çözüm ortağı ile çalışacaksanız. Üçüncü bir seçenek kendiniz de yazdırabilirsiniz. Ancak bünyenizde yazılım ekibi yoksa bu pek akılcı bir çözüm olmaz. Kendi yazdırdığınız yazılımı işler halde ve güncel tutmak için ek geliştirmeler yapmanız gerekir. Yani hem maliyet, hem performans anlamında daha külfetli bir çözüm.

Ticimax ERP entegrsayonu için   Muhasebe Programları ile Entegrasyon modülünün ‘Opsiyonel” olması gerekiyor. Yani ERP entegrasyonunu Ticimax ile yapacaksanız kullanabileceğiniz minimum paket Special Ekstra Paket.

Web Servis üzerinden bir çözüm üretecekseniz, web servise ulaşabilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla paketinizin Detaylı Web Servis Kullanımı özelliğinin “Opsiyonel” olması gerekiyor. Bu durumda da oklar yine minimum paket olarak Special Ekstra Paket’i gösteriyor. MAX Paketle beraber Web Servis opsiyonel olmaktan çıkıyor paket özelliği olarak sunuluyor. Web servisi kendiniz yazdıracaksanız aklınızda bulunsun.

ERP Entegrasyonu Yapacaksanız: Ticimax Special Ekstra Paket ve Ticimax OMNİ Paket sizin için uygundur.

Projenize Özel Bir Tema Tasarımı Yaptıracak Mısınız?

Ticimax’ın hazır temalarını yüzlerce site kullanıyor. Dolayısıyla, kullanıcı deneyimi anlamında fark yaratan bir tasarım istiyorsanız özel bir tema tasarımı yaptırmanız gerekiyor. Ticimax’ın Responsive Özel Tasarım Hizmeti dediğimiz özelliği bütün paketlerde “Opsiyonel” yani eğer bu hizmeti Ticimax ile çözecekseniz herhangi bir paket kısıtınız yok. Ama kritik bir konu var CSS ve JavaScript erişimi olmayan paketlerde, Ticimax’a yaptırdığınız tasarıma hiçbir şekilde en küçük değişiklik bile yapamazsınız. Dolayısyla özel tasarım gibi bir maliyete katlanıyorsanız CSS ve JavaScript kodlarına müdahale edebileceğiniz bir paket almanız uygun olacaktır. Special Extra paket ve OMNİ paketle gelen bu özellik sayesinde bizim gibi ajanslardan da tasarım teklifi alıp seçeneklerinizi arttırabilirsiniz.

Özel Tasarım Hizmeti: Özel tasarım yaptıracaksanız Ticimax Extra ve Ticimax OMNİ Paketlerini almanızı tavsiye ederiz.

E-İhracat Yapmayı Planlıyor Musunuz?

E-İhracat yapmak için dil ve kur modülünü aktif olarak kullanmanız gerekiyor. Yurtdışına satacağınız ürünler için ayrı fiyatlar belirleyecekseniz, E-İhracat paketlerini gündeme almanız gerekiyor. Ticimax’ın E-İhracat yapabileceğiniz minimum paketi: Global Paket.

E-İhracat Yapacaksanız: Global Paket ve Global Plus Paket sizin için uygundur.

En Uygun Teklifi Sunmamızı İster Misiniz

Sizin İçin En Uygun Teklifi Oluşturmamızı İster Misiniz?

Bu kısa yazıda, Hangi Ticimax Paketi? sizin projeniz için daha uygun bu sorunun yanıtını vermeye çalıştık. Sizin projeniz için en uygun paketi ve modülleri beraber değerlendirmek isterseniz bize ulaşmanız yeterli.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?