Scroll to top
Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Ticimax OMNİ Paket Special Extra Paket Karşılaştırması

Ticimax OMNİ Paket
Ticimax OMNİ Paket

Ticimax OMNİ Paket Ticimax’ın giriş seviye paketlerinin en kapsamlı olanı. Special Extra Paket ile Ticimax OMNİ Paket arasında kalanlar için derlediğimiz bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Dönüşüm Arttıran Özellikler

Blog Yönetimi: Omni Pakette Blog sayfası açıp metin oluşturabiliyorsunuz. SEO yaptıracaksanız bu özellik kritik. SEO hizmeti alacaksanız OMNİ’nin altında bir paket almanız pek uygun olmaz.

Ekstra Ürün Detay Sekmesi Ekleme: Normalde ürün detay sayfasına girdiğinizde verili seçenek olarak “Ürün Özellikleri”, “Yorumlar”, “Ödeme Seçenekleri” ve “Ürün Önerileri” sekmeleri vardır. Ticimax OMNİ Paket kullanıcısıysanız bu sekmelere ek yeni sekme açabilirsiniz.

Site İçi Remarketing Uygulaması: Remarketing sitenizi ziyaretçilerinizin karşısına başka inernet sitelerinde ve platformalarda reklam yayınlamanızdır. Ticimax’ı ziyaret ederseniz örneğin ziyaret ettiğiniz diğer sitelerde de ticimax reklamlarının karşınıza çıktığını görebilirsiniz. Site içi remarketing ise sitenizde belirli bir ürünü ziyaret eden ziyaterçilerinizin karşısına başka ürünleri incelerken de ilgi dıydığunuzu düşündüğünüz ürünleri çıkartan modül. Eğer işi buralara kadar vardıracaksanız Ticimax’ın site içi remarketing modülünü değil de; Google Optimize, Criteo veya Insider’ı kullanmanız daha mantıklı olur.

Arama Yönlendirme Sistemi: Arama Yönlendirme ziyaretçilerinizin sitenin arama bölümünde yazdığı ifadenin benzerlerini de aramalara dahil eden bir modül.

Rss Uygulaması (Son 50 Ürün): RSS (Rich Site Summary). Türkçeye kısa site özeti olarak çevirilebilir. RSS daha çok haber sitelerinin kullandığı bu teknoloji. RSS sistemi ile üyelerinize sitedeki güncellemeleri e-posta ile iletebilirsiniz. Miadını doldurmuş bir teknoloji olmasına karşın ek bir modülün zararı olmaz.

Sepeti Taksit Limitlerine Göre Bölebilme: Bu modül sepetteki ürünlerde farklı taksit limitleri olması durumunda sepeti bölerek alışverişin gerçekleşmesini sağlıyor. Somutlamak gerekirse cep telefonlarına taksit limiti beş, çamaşır makinasında ise dokuz. Ziyaretçiniz çamaşır makinası ve cep telefonunu sepete attığında cep telefonu için beş çamaşır makinası için dokuz taksit olmak üzere iki ayrı sepet oluşuyor. Böylelikle müşteriniz aynı siparişleri oluşturmak durumunda kalmıyor.

Tutara Göre Farklı Kargo Ücretleri Çıkartabilme: Omni Pakette tutara bağlı farklı kargo ücreti çıkartabiliyorsunuz.

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Özellikler

Sayfa Tasarım Sihirbazı: OMNİ Paket’le beraber gelen “blok” özelliğinin biraz gelişmiş versiyonu. Sayfa tasarım sihirbazı ile seçtiğiniz tema içinde küçük oynamalar yapabiliyorsunuz. Verili değeri 3 olan banner sayısını 2’ye düşürebiliyor veya 4’e çıkartabiliyorsunuz.

Özelleştirilmiş Slider Yönetimi: Özelleştirilmiş Slider (Kaydırıcı) Yönetimi sitenizde yer alan hareketli görselleri yönetebileceğini bir panel. Panelden görsellerinizin geçiş efeklerini ve sayfada kalacakları süreleri ayarlayabiliyorsunuz.

E-Fatura / E-Arşiv Faturası Kesme: Ticimax OMNİ Paket ile gelen bir başka kritik özellik de e-arşiv ve e-fatura kesebilmenizi sağlayan modül. Bu modülün aktif olmadığı paketlerde olmadığında ya sisteme manuel siz giriş yapacaksınız yada bu modülü ek olarak satın alacaksınız.

Belirli Kurallara Göre Otomatik Meta Belirleme: Ana menüdeki SEO sekmesinin altında SEO Title, SEO Keyword ve SEO Description’u toplu olarak düzenleyebiliyorsunuz. Bunu excel’de de yapabilirsiniz ama excelde yaptığınız işlemde yeni ürün yükledikçe otomatik olarak yinelemez. Şöyle bir gerçek var bu düzeyde toplu işlmelerle yapılacak SEO gerçek anlamda sizi yukarıya çıkartmaz ama en azından reklam verirken google’ın sitenizi tanıması için avantaj olur.

En Gelişmiş Seo Yönetim Paneli: SEO çalışmaları site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere iki başlıkta yürütülür.

Ticimax OMNİ Paketin Special Ekstra Pakete Göre Fark Yaratan Özellikleri

Tedarikçi Xml Entegrasyonu: OMNİ Paket kullanıcılarının bir adet tedarikçi XML’i çekme hakkı var.

Özel Konsept Temalar

Ticimax OMNİ Paket’le beraber sekiz adet tema kullanıma açılıyor.

https://yenikonsept1.ticimax.net , https://yenikonsept2.ticimax.net, https://yenikonsept3.ticimax.net, https://yenikonsept4.ticimax.net, https://yenikonsept5.ticimax.net, https://yenikonsept6.ticimax.net, https://yenikonsept7.ticimax.net, https://yenikonsept8.ticimax.net

Special Extra paketle gelen OMNİ Pakette de buluna bir özellik var. Altyapıda, CSS ve HTML kodlarına müdahale etmek mümkün oluyor. Eğer bizimle veya bizim gibi bir ajansla çalışacak olurasınız bu temalarla kısıtlı kalmanıza gerek olmayacaktır.

OMNİ Paket’le Gelen Çift Taraflı API Entegrasyonları

Omni Paketle beraber; Hepsiburada, GittiGidiyor ve N11 Entegrasyonu geliyor. Trendyol’un entegrasyon yapılan sanal pazaryerleri arasında olmaması dikkat çekiyor. Omni paket geliştirilirken Trendyol’un pazar payı çok daha küçüktü. Bu nedenle o zaman için HepsiBurada GittiGidiyor ve N11 yeterliydi. Sonrasında Ticimax Trendyol entegrasyonunu da yazdı ancak pakete dahil edilmedi. Trendyol entegrasyonunu ayrı bir modül olarak alabilirsiniz.

API entegrasyonları çift taraflı çalışıyor. Ticimax panelinde yer alan ürün bilgilerini sanal pazaryerlerine, sanal pazaryerlerinden gelen sipariş de Ticimax’a aktarıyor. Böylelikle her bir pazaryerinin paneline girip ayrı ayrı stok ve fiyat güncellemek durumunda kalmıyorsunuz. Ürünlerinizin güncel stok ve fiyat bilgilerinizin Ticimax panelinde bulunması yeterli oluyor. E-Ticaret kanalından yaptığınız siparişlerin tamamı da Ticimax paneline düşüyor.

Entegrasyon bulutta çalışmıyor. Ürün grubunuz kalabalıksa ve birden fazla sanal pazaryerinde bulunuyorsanız sorgular uzun sürer. Uzun süren sorgularda sistemin yapısı gereği ürün aktarımı sırasında sorunlar çıkabilir. Hiçbir entegrasyon sistemi sorunsuz çalışmadığı için bu konu üzerinde çok da durmaya gerek yok.

Ticimax Ekstra Paket Hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bu metni okuyabilirsiniz.