Scroll to top
Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Ticimax Tasarım Hizmeti Hakkında Merak Edilenler

Unicorn olarak Ticimax Tasarım Hizmeti adı altında size özel temalar yapıyor veya temanız üzerinde küçük oynamalar yaparak sitenizi özgünleştiriyoruz.

Ticimax Tema Tasarımı Hangi Paketlerde Mümkün?

Tasarımlarımızı sitenize giydirebilmemiz için; Tasarım Yedekleme, Css Erişimi ve Javascript Erişimi özelliklerinin açık olması gerekiyor. Bunun için paketinizin Special Extra Paket, OMNİ Paket veya ileri Seviye Bulut Çözümleri paketlerinden biri olması gerekiyor.

Ticimax Tema Tasarım Süreci Nasıl İlerliyor?

Tasarım ekibimiz sizinle temasa geçiyor. Beğendiğiniz siteleri, logonuzu, kurumsal renklerinizi, ürün görsellerinizi ve ek olarak taleplerinizi alıyor.

Talepleriniz üzerine çalışan tasarım ekibimiz 3 işgünü içinde sizinle bir toplantı organize ediyor. Bu toplantıda çalışmanın genel çerçevesi ve iş planını beraber belirliyoruz.

Ana Sayfa, Ürün Detay ve Ürün Listeleme sayfalarının her biri için onay aldığımız PSD çalışmalarının HTML ve CSS işlemleri başlıyor. Böylelikle bir yandan tasarım ekibi sizinle çalışmaya devam ederken diğer taraftan da yazılım ekibi tasarım giydirme çalışmalarını yapabiliyor.

Sizin yanıt verme sürenize ve taleplere bağlı olarak değişmekle beraber Ticimax Tema Tasarımı yaklaşık 20 işgünü içerisinde tamamlanır.

Ticimax Tema Tasarım Süreci Neleri Kapsıyor?

Ticimax Tema Tasarım hizmetini bir bütün olarak almak durumunda değilsiniz. Dilerseniz tek bir sayfa veya tek bir sayfada özel bir noktaya dair de düzenleme talep edebilirsiniz.

Ticimax Tema Tasarım hizmetini aldığınız durumda ise hizmet bir bütün olarak; Ana Sayfa, Ürün Listeleme ve Ürün Detay sayfalarının tasarımını kapsıyor. Buna ek sayfa düzenlemeleri de talep edilirse onları da hizmete ekliyoruz.

Peki İşin Niteliği?

İşin teknik taraftaki kalitesi anlamında iddiamız net. Ticimax altyapısında tasarım panelinden müdahale edilerek yapılabilen bir şey varsa, biz de yapabiliriz.

Kreatif taraf için de hedeflerimiz belli. İşimiz e-ticaret olduğu için kullanıcı alışkanlıklarını ve e-ticaret trendlerini takip ediyoruz. Tasarım yapacağımız kurumun müşteri ve toplum gözünde nasıl bir imaj oluşturmak istediğini anlamaya çalışıyoruz. Sonrasında bu iki bilgiyi harmanlayıp doğru bir tasarım çizgisi yakalıyoruz. Ulaşmak istediğimiz nokta: kurum imajını tamamlayan, kullanıcıda iyi bir iz bırakan ve E-Ticaret KPI’larını destekleyen bir tasarım çalışması.

Ticimax Tema Tasarımını Tamamlamanız Ne Kadar Süre Alır?

Ana sayfa, ürün detay ve ürün listeleme için çalışılacaksa sizin yanıt verme sürenize ve taleplere bağlı olarak değişmekle beraber yaklaşık 20 işgünü sürer.

Tek bir sayfa veya küçük bir düzeltme talebi için ise çok daha kısa sürelerde işi teslim edebiliriz.

Tasarımların Responsive Mi?

2020 yılbaşı alışverişinin %80 mobil cihazlardan yapıldı. Bu demek oluyor ki artık bir web sitesinin responsive olması bir özellik olmaktan çıktı bir zorunluluk haline geldi. Bizim yaptığımız tasarımlar da responsive. Yani telefonda, tablette ve masaüstünde sorunsuz olarak çalışıyor.

Sizden Aldığım Tasarımlarda Sonrasında Kendim Küçük Değişiklikler Yapabilir Miyim?

HTML ve CSS bilginiz varsa elbette yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta tasarımınızı yedeklemeniz. Tasarım Yedekleme modülü ile bunu kolaylıklar yapabilirsiniz.

Size Yaptırdığım Tasarımı Alıp Başka Bir Altyapıda Kullanabilir Miyim?

Eğer bu soru kafanızı kurcalıyorsa size, bir iyi bir de kötü haberimiz var.

Tasarımı başka bir altyapı için kopyala yapıştır yöntemi ile kullanmanız ne yazık ki mümkün değil. Somutlayacak olursak T-Soft’a veya İdeaSoft’a geçiş yapacaksanız Ticimax için yaptığınız tasarımı kopyalayıp kullanmanız mümkün olmaz.

Başka bir altyapıya geçiş yapacaksanız çalışma çöpe gitmiyor. Tasarım süreci birbirine paralel yürüyen iki çalışmadan oluşuyor. Birinci aşama PSD hazırlama, ikinci aşama hazırlanan PSD’nin koda dökülmesi. Başka bir altyapıya geçecekseniz çalışmanın ikinci aşaması kullanılmaz hale geliyor. Birinci aşamada yapılan çalışma ise hala anlamlı. Bu durumda yapmanız gereken şey, birinci aşamayı bypass edip doğrudan kod yazdırmak. Böyle bir durum yaşanırsa aynı Ticimax da olduğu gibi diğer altyapılar için de çözüm üretebiliriz.

Ticimax Paketi Satınalma aşamasındaysanız sizin için hazırladığımı bu kılavuza göz atabilirsiniz.

İkna Edici Duruyor ama Endişelerim Var

Ticimax’ın resmi bayisiyiz, sitede düzenleme yapılan paneldeki yetkilerimizde herhangi bir kısıt bulunmuyor. Altyapının izin vermediği yerlere Ticimax’ın kendisi de müdahale etmiyor.

Çalıştığımız kişilerle sözleşme yapıyoruz. Sözleşmede hizmetin içeriğini mutlaka detaylı olarak belirliyoruz. Gerekirse sözleşmelerimizi müşterimizin talepleri doğrultusunda yeniden düzenliyoruz.

Ticimax Tema Tasarım hizmetimize dair her türlü sorunuz için bizi çekinmeden arayabilirsiniz.