Scroll to top
Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

OMNİ E-Ticaret Paketleri İncelemesi

2019 yılında kurulan OMNİ E-Ticaret; Ticimax, İdesoft ve T-Soft’a göre yeni bir yazılım. OMNİ E-Ticaret, KobiMaster altyapısı üzerine yapılan çalışmaların bir sonucu olarak ortaya çıkan bir ürün. Rakiplerine göre daha farklı bir pazarlama stratejisi izliyor. Yazılımın adı olan OMNİ’den başlayarak başlıklar halinde inceleyelim.

OMNİ Enflasyonu

OMNİ E-Ticaret sözlüğünde “Omnichannel” ın kısaltması olarak kullanılan bir ifade Türkçeye “Bütüncül Kanal” olarak tercüme ediliyor. Fiziki mağaza, e-ticaret, sosyal medya ve diğer bütün satış kanallarının eşgüdüm içinde yönetilerek iyi bir müşteri deneyimi yaratılmasını ifade eden bir kavram. Ticimax firması bir e-ticaret paketine OMNİ adını vermişti. Ticimax’tan çok sonra “OMNİ“ sonuna “Ticaret”i de alıp bir yazılım ismi olarak yeniden gündemimize girdi.

Destek Hizmeti

OMNİ E-Ticaret’in bütün paketlerinde “Destek Hizmetleri” başlığı altında verilen hizmetler “Opsiyonel”, yani ekstra ücrete tabi. Biz ajans olarak hizmet aldığımız için biliyoruz, OMNİ E-Ticaret telefon desteği veriyor. “Özel Telefon Desteği” hizmetinin karşısındaki “Opsiyonel” ifadesinin kaynağı, “destek hizmeti” kapsamında verilen hizmete bir sınır koyma isteği. Sonuç olarak OMNİ E-Ticaret, diğer e-ticaret altyapı firmaları gibi telefon desteği veriyor.

OMNİ Ticaret Genel Özellikler

Piyasadaki rakiplerinin aksine OMNİ E-Ticaret sitesinde paket özelliklerinin açıklaması daha duru. Web alanı, e-posta hesabı gibi altyapı sağlayıcı için fazla bir külfet yaratmayan unsurlar için herhangi bir kısıt tanımlamamış. Trafik alanında da 10 TB gibi rekor bir kota belirlemiş. Paket sayısı da rakiplerinin aksine beş tane değil üç tane. Omni E-Ticaret’in bir başka artısı da Excelle işlem yapılamayan, SSL yüklü olmayan e-ticaret yapmanın mümkün olmadığı paketler yok. E-Ticaret altyapı sağlayıcıların geneli özellik eksilterek yeni paketler türetiyor, OMNİ E-Ticaret bunu yapmamış.

OMNİ E-Ticaret Paketler

Omni E-Ticarette üç adet paket var: Premium, Premium Plus ve Entegre. Paketler arsında tek bir fark var o da entegrasyon.

Premium pakette ne kargo ne de sanal pazaryeri entegrasyonu var. Sanal pazaryerlerinde bulunmayı tercih etmeyen firmalar olabilir ama kargo entegrasyonunun olmaması biraz cüretkar bir hamle. Paket fiyatının piyasa ortalamasına göre konumunu da hesap edersek OMNİ E-Ticaret Premium paketin biraz kör bir noktada kaldığı söylenebilir.

Premium Plus pakette üç pazaryeri ve kargo entegrasyonu var. Eğer OMNİ E-Ticaret’te karar kıldıysanız, pazaryerleri içinde bir sadeleştirme yapıp Premium Plus paketi seçmek akılcı bir tercih olur. OMNİ E-Ticaret’in Premium Plus paketi fiyat olarak Ticimax ve İdeasoft’un üzerinde kalsa da firmanın en rekabetçi ürünü.

Entegre pakette ise N11, Hepsi Burada, Amazon, GittiGidiyor, Trendyol ve Morhipo entegrasyonlarının tamamı var. Bu kadar çok pazaryeri için stabil çalışan bir entegrasyon sistemi kurmak güç. Sonrasında bu entegrasyonu sağlıklı biçimde işler halde tutmak daha da güç. OMNİ E-Ticaret’te karar kılan firmalara için yoğun satış yapılan üç satış yerlerine odaklanıp Premium Plus paketi tercih etmek daha anlamlı.

OMNİ E-Ticaret Referansları

OMNİ’nin dikkat çeken özelliği referansları. Dagi, Tergani, PegPerego, Lafaba gibi güçlü referansları var. Az sayıda güçlü referansı olan OMNİ E-Ticaret’in siteleri özenle hazırlanmış ve estetik duruyor. Tabi bu doğrudan altyapı ile ilgili değil. Bu durumun ortaya çıkmasında site sahiplerinin sitelerine gösterdiği özenin de payı var. Sonuç olarak OMNİ E-Ticaret az sayıda olmasına rağmen güçlü referanslar edinmeyi başarmış.

Sorularınız İçin Buradayız

Unicorn ekibi olarak profesyonel satınalma ve e-ticaret yönetimi hizmetleri için size yardımcı olmaya hazırız. Dilediğiniz zaman buradan ulaşabilirsiniz.