Scroll to top
Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Tıcımax Belki De Ticimax

Başlamadan önce şunu belirtelim google arama motorunda “Ticimax” araması yaparken yanlışlıkla veya dikkatsizlik sonucu arama satırına ‘Tıcımax’ yazdıysanız ve şu anda bu metni okuyorsanız planımız işliyor demektir. Biz de tam olarak sizi hedeflemiştik.

Tıcımax veya Ticimax Ne Fark Eder?

Tıcımax araması yapanların karşısına Ticimax’ın sitesi çıkıyor. Ayda ortalama olarak 90 kişi hatalı arama yapıyor ama google bu aramaları doğru adrese yönlendiriyor. Google algoritmasının tam olarak nasıl çalıştığını bilmek mümkün olmasa da bu örnekteki işleyişi basit akıl yürütme ile bulunabilir. Tıcımax araması yapanların karşısına Ticimax sitesini çıkartınca, pek az kişi ikinci sayfada aramaya devam ediyor. İlk sayfadaki ilk siteye tıklıyor ve orada zaman geçiriyor, yani hemen çıkma oranı düşük. Google bu veri setini değerlendiriyor ve arama sonuçlarının isabetli olduğu bilgisini çıkartıyor.

Peki Bütün Bu Veriler Ne İşe Yarıyor?

Hedef kitlenize optimum kaynakla ulaşmanızı sağlıyor. Bizim açımızdan değerlendirecek olursanız bu sitede kalıp metni okumaya devam ediyorsanız sorunun yanıtı sizsiniz. Somutlayım, bu aramada karşınıza çıkmak için reklam vermeye kalksaydık 1,09 TL ile 2,34 TL arasında bir ücreti Google’a ödememiz gerekecekti. Bununla kalsa iyi. Siz bizi değil de başka bir siteyi aradığınız için büyük ihtimalle sitemizi ziyaret etseniz bile sonrasında hemen terk edip gidecektiniz. Hem paramızdan hem de Google’daki itibarımızdan olacaktık. Durduk yere “Araba nerede, para nerede?” çıkmazına düşecektir.

Hatalı Aramalardan SEO Örneği
subat-2021-tıcımax-arama

Rekabetin en yoğun yaşandığı ortamlardan biri olan e-ticarette, ne yazık ki fırsatlar altın tepside sunulmuyor. Fırsatları sizin görmeniz ve hatta bazı durumlarda yaratmanız gerekiyor. Veriler fırsatlar barındıran hazineler ama işte o hazineye erişmek için işin yordamını bilmek gerekiyor. Doğru yöntem olmadan zaman ve emek harcamak da tek başına çözüm değil.

E-Ticaret Ajansınız Unicorn

Unicorn olarak yüzlerce markaya on seneyi aşkın bir süredir E-Ticaret çözümleri sunuyoruz. Siz de e-ticaret operasyonunuzu mükemmelleştirmek için profesyonel çözümlerimizle tanışmak isterseniz bu bağlantıya tıklayıp formu doldurmanız yeterli.

Ticimax paketlerini satın almak için inceliyorsanız bu kılavuz metni karar almanıza yardımcı olabilir.