fbpx

Ticimax Nedir? Ne Zaman Kurulmuştur? CEO’su Kimdir?

Google’da Ticimax konulu aramalarında en sık sorular soruların başında “Ticimax Nedir?” ifadesi geliyor. Bu konuyu merak edenler için bir dizi soru sorduk ve yanıtlarını verdik.

Ticimax Nedir?

Ticimax e-ticaret yapacak firmalar için E-Ticaret sitesi, Sanal Pazaryeri Entegrasyonu, ERP entegrasyonu ve diğer yazılım çözümlerini sunan bir e-ticaret yazılım çözüm sağlayıcısıdır. Bu nedenle yani bütünlüklü bir çözüm ürettiği için Ticimax yaygın kullanıma sahip bir altyapıdır.

Genel Merkezi Nerededir?

Ticimax kendi plazasında hizmet vermektedir. Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir – İstanbul

Hizmetleri Ücretli Midir?

Ticimax hizmetleri ücretlidir. E-Ticaret paketlerinin kullanımı karşılığında senelik lisans ücreti ödersiniz. SAAS (Servis As A Software) yazılım olarak hizmet adı verilen bir ücretlendirme modeli uygulanır. Paket çözümler için senelik lisans ile ücretlendirilir. Tasarım gibi tek bir sefer yapılacak işlemler için senelik ücret talep edilmez.

K.D.V Oranı Nedir?

Ticimax K.D.V oranı paket ücretleri için %0’dır. Ek entegrasyonlar ve tasarımlar için ise K.D.V oranı %18’dir.

Ne Zaman Kurulmuştur, CEO’su Kimdir?

Ticimax 2005 yılında kurulmuştur. Genel İcra Kurulu başkanlığı Cenk Çiğdemli tarafından yürütülmektedir.

Altyapısı Hangi Yazılım Dilindedir?

Ticimax E-Ticaret altyapısı Microsoft’un .NET dilinde oluşturulmuştur.

Ticimax’ın Kaç Adet Hazır Paketi Vardır?

Ticimax’ın beş adet “E-Ticaret Paketleri” paketi üç adet de “Gelişmiş E-Ticaret Çözümleri” paketi olmak üzere toplan sekiz adet hazır paketi vardır. Paketlerin detaylı özelliklerini Ticimax’ın kendi sitesinden veya blog yazılarımızdan inceleyebilirsiniz.

Ticimax Site Kurulum Hizmeti Veriyor Mu?

Hayır vermiyor. Ticimax firması kurulum hizmeti vermiyor. Ticimax ile çalışmanız durumunda altyapı ve yazılım tarafında destek alabilirsiniz ancak site kurulumunuzu kendiniz yapmak durumundasınız. Dilerseniz hem satınalma hem de kurulum anlamında Unicorn’dan destek alabilirsiniz. Unicorn’la iletişime geçmek için bağlantıya tıklamanız ve formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Sanal Pazaryerlerine Entegrasyon Var Mıdır?

Ticimax, entegrasyon çözümü için bulut sistemde değil masaüstünde çalışan bir yazılımla çözer. Special Extra ve üstü paketlerde sanal pazaryerlerine entegrasyon yazılımı pakete dahil edilmiştir.

Ticimax Şikayet Sitelerinde Adı Sıkça Geçen Bir Firma Bu Konuda Neler Söylenebilir?

Ticimax Türkiye’de en sık kullanılan hazır altyapı çözümlerinden biri. Böyle olunca da “Ticimax Şikayet” konulu haklı haksız bir çok içerik üretiliyor. Konu hakkında deneyiminiz yoksa yapacağınız en akılcı şey profesyonel bir satınalma hizmeti almak. Eğer konuya hakim bir ekiple çalışırsanız sorunları minimum seviyede tutmanız mümkün olur. Ticimax hakkındaki şikayetler hakkındaki incelememize göz atmanız yerinde olacaktır.

Ticimax Paketini Neden Unicorn’dan Almalıyım?

Bayilik anlaşmamız sayesinde sizin için en uygun paketi mümkün olan en uygun fiyatlarla size sunabiliriz. Profesyonel satınalma hizmetimiz sayesince ihtiyaçlarınızı gerçek anlamıyla dinleriz. İleriye yönelik anlaşma yapmamız durumunda sitenizin kurulum ve pazaryerine ürün aktarımı işlemlerini de yapar ve e-ticaret için uçtan uca çözüm üretiriz.

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?