fbpx

Ticimax Şikayet Nedenleri ve Şikayetlerin Analizi

Durun tahmin edelim, google da Ticimax Şikayet araması yaptınız. Sonrasında şikayetvar’a girdiniz ve bir çok şikayetle karşılaştınız. Art niyetle yazılan gerçek dışı şikayetler ve abartılmış ifadeler vardır elbet ancak bunun yanında bir o kadar da şikayetvar’a yansımayan şikayet vardır.

Ticimax SAAS (Software as a Servis) “Hizmet Olarak Yazılım” hizmeti sunan bir firma. Müşterilerine bir yazılım sunuyor ve bununla beraber o yazılımı kullanabilmesi için de destek hizmeti veriyor. Tiximax Şikayet analizi yaptığımızda sorunların bir kısmının hizmet bir kısmının da ürün kaynaklı olduğunu görebiliyoruz. Ürün ve hizmet kaynaklı şikayetlerin dışında bir de hatalı satın alma yapan firmaların şikayetlerine rastlıyoruz. Gelin bunları kısaca analiz edelim ve son olarak da şikayet eden konumuna düşmemek için yapabileceklerinizi aktaralım.

Yazılım Kaynaklı Ticimax Şikayetleri

Ticimax Şikayet analizi yaparken karşımıza yazılım kaynaklı şikayetler üç başlıkta çıkıyor. Entegrasyon kaynaklı şikayetler, sunucu hizmeti kaynaklı şikayetler ve e-ticaret yazılımı kaynaklı şikayetler.

ERP entegrsayonları için konuşacak olursak, entegrasyonda yaşanan sorunun kaynağını tespit etmek neredeyse imkansız. ERP yazılımı, ERP bayii veya Ticimax bu üç tarafın en azından birinde sorun var ki bu iş çözülemiyor. Peki ama hangisinde? Sizin son kullanıcı olarak bunu tespit etmenize pek imkan yok. Süreci sizin adınıza takip eden olası sorunları öngörüp müdahale eden deneyimli bir ekiple çalışmadığınız durumda destek ekipleri arasında zigzag yapmaktan başka çareniz yok ne yazık ki.

Sunucu kaynaklı şikayetler noktasında Ticimax’ta üçüncü parti bir firmadan hizmet alıyor dolayısıyla biraz haksızlığa uğruyor. Sunucu kesintileri; şikayet için somut neden arayan öfkeli müşteriler için bir dayanak oluyor daha çok. Bu sorunun kök nedeni hatalı satınalma.

Yazılım kaynaklı şikayetler satın alınan yazılımın bir talebe yanıt vermemesi nedeniyle oluşuyor. Yazılımı satın alma kararını veren kişi ürünü tanımıyor, kurgulardan oluşan bir zemin üzerinde varsayımlarla karar alıyor.

Hizmet Kaynaklı Ticimax Şikayetleri

Ticimax Şikayet analizi yaptığımızda bir başlık da hizmet kaynaklı şikayetler. Destek nerede biter, ücretli destek hizmeti nerede başlar? Bu sorunun net yanıtını bilmiyorsanız siz de şikayetçiler kervanına katılmaya adaysınız.

Şikayet Etmek Çözüm Sağlamıyor Önemi Olan Doğru Karar Almak

Şeyma Subaşı’nın da dediği gibi. Herkesi memnun edemezsin, çünkü pizza değilsin. Ticimax da pizza değil ve herkesi mutlu edemez. Siz basiretli bir tüccar olarak doğru satınalma kararı almakla mükellefsiniz. Şikayet etmek çözüm değil, önemli olan doğru karar alıp hem para hem de zaman kaynağını doğru kullanmak. Kaynaklarınızı doğru kullanmak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?