fbpx

Trendyol Rakip Mağaza Ürün Çekme

Trendyol Rakip Mağaza makrosu ile Trendyol’da rakip mağazaların ürünlerini otomatik olarak çekebilirsiniz. Makronun çalışabilmesi için Microsoft Excel’in ve internet bağlantınızın olması gerekiyor bunun dışında ek bir yazılıma ihtiyaç yok.

E-Ticarette Daralan Kâr Hadleri

E-Ticaret’te daralan kâr hadleri rakip analizini çok daha önemli bir hale getirdi. Özellikle benzer ürün gamında satış yapan mağazaların birbirlerinin fiyatlarını çok iyi takip etmesi gerekiyor. Çünkü Trendyol ürün sıralaması yaparken kendi algoritmasında fiyatlamaya çok önem veriyor. Unutmayın, Trendyol’un hedefi sizin karlılığınız değil. Trendyol’un hedefi komisyon gelirlerini arttırmak. Bunun için Trendyol, Trendyol bünyesinde açılan mağazalardan alışveriş yapan son tüketiciler için en iyi deneyimi sunmayı hedefliyor.

Trendyol’da Rakiplerinizin Satış Fiyatlarını Bilmek Neden Önemli?

Trendyol’da rakiplerinizin satış fiyatlarını bilmeniz iki nedenle çok önemlidir.

1. Trendyol’da bir üründe en düşük fiyattaysanız artık daha fazla fiyat düşmenizin bir gereği yok. En düşük fiyattaysanız, daha fazla fiyat düşmeniz sizi sıralamada öne çıkartan bir faktör olmaktan çıkmıştır artık. Bu noktadan sonra yapacağınız iskontolarda karınızdan olursunuz.

2. Rakiplerinizin fiyatlarını bilirseniz çok düşük miktarlar nedeniyle en düşük fiyat avantajını yitirmenizi önlemek için aksiyon alabilirsiniz. Örneğin 4.000 TL’ye klima satışı yapıyorsunuz. Rakibiniz ise aynı ürünü 3.980 TL ye satıyor. Eğer karınız elveriyorsa fiyatınızı rakibinizin altına çekmeyi değerlendirebilirsiniz.

Kendi karınızdan eksiltmemek ve sıralamada yukarı seviyelerde yer almak adına en düşük fiyatta kaldığınızda artık daha fazla fiyat düşmeyeceğiniz bir sistem kurmanız gerekiyor. Yine aynı sistem dahilinde gerektiğinde küçük fiyat oynamaları ile en düşük fiyat avantajını yakalayabilmelisiniz. Bunun için ürün grubunuz ve rakiplerinizin adedine ve fiyat değişim hızına bağlı olarak farklı yöntemler uygulanabilir.

Excel Makrosunu İndirmek İçin Yapmanız Gereken

Excel Makrosunu indirmek için yapmanız gereken tek şey iletişim formumuzu gerçek bilgilerinizle doldurmanız. Proje Detayı bölümüne “Trendyol Rakip Mağaza” yazmanız yeterli. E-Posta adresinize makro bir gün içinde ulaştırılacaktır.

Excel Makroları Özel Yazılım Çözümleri

Makrolar ilginizi çekiyorsa Trendyol’da komisyon oranlarını hesaplama yazısına da göz gezdirebilirsiniz. Kurumunuzun ihtiyaçlarına özel e-ticaret yazılım çözümleriniz için dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?