fbpx

İMağaza E-Ticaret Paketleri İncelemesi

İmağaza E-Ticaret paketleri, e-ticaret altyapı yazılımı kullanmayı düşünen girişimciler için ekonomik bir alternatif. İMağaza ofisi İstanbul’da bulunan 2010 yılından beri faal olan bir yazılım firması. Halihazırdaki referansları içinde en güçlü isim Ramiz Köfte’nin e-ticaret sitesi olan www.ramizden.com.

İmağaza’nın paketlerini karşılaştırmadan önce fark yaratan özelliklerini belirtelim. Ticimax, T-Soft veya İdeasoft’un aksine İMağaza’da senelik yineleme ücreti ödemiyorsunuz. Yineleme ücreti ödemiyor olmanız sistem dosyalarına erişiminiz olduğu anlamına gelmiyor. Lisanslı bir yazılım ancak senelik yineleme ücreti yok.

İMağaza E-Ticaret Pakletleri Özellik Karşılaştırması

İMağaza’nın Plus, Kobi, Premium ve Consept olmak üzere toplam dört adet hazır paketi var. Fiyat bilgileri değişebileceği için en iyisi imagaza‘nın kendi sitesinden almanız olacaktır. Bu noktada küçük bir not: İMağaza’ K.D.V teşvikinden faydalanmıyor yani %18 K.D.V ödemeniz gerekiyor.

İMağaza Plus Paket

Plus paket İmağaza’nın en düşük özelliğe sahip paketi. Plus pakette temaları düzenleyemiyorsunuz, tema rengini bile değiştirmeniz mümkün değil. Pazaryeri entegrasyonları da bulunmuyor. Kargo entegrasyonları da olmayan bu paketi ürünlerinizi sergileyeceğiniz bir katalog yazılımı gibi düşünebilirsiniz. E-Ticaret yapmak değil ürünlerinizi göstermek gibi bir niyetiniz varsa plus paket bir seçenek olabilir.

İMağaza KOBİ Paket

KOBİ paket Plus Paket’e göre ek özelikler içeriyor. Bu özelliklerden bazıları kritik. Belki de en kritik olanı İmağaza’nın ürün yönetmek için geliştirdiği Excel Ürün Robotu. Kalabalık ürün gruplarını rahatlıkla yönetebilmeniz için kullanabileceğiniz bu modül KOBİ Pakette mevcut. Kritik özelliklerden bir diğeri de N11 API entegrasyonu. Bunun dışında whatsapp sipariş entegrasyonu gibi özellikler de pakette mecvut.

İMağaza Premium Paket

Premium paket özelllikleri belirlenirken KOBİ Pakete özellik eklemekten çok Consept paketten özellik çıkartılarak oluşturulan bir paketi andırıyor. Gelelim paket özelliklerine. Consept pakette yer alan GittiGidiyor entegrasyonu Premium pakette bulunmuyor. MNG ve Yurtiçi kargo entegrasyonları da ek ücrete tabi. Paket özellikleri dahilinde toplu e-posta gönderimi de yapamıyorsunuz.

Premium paketteki güzel iki özelliği ayrıca belirtmekte fayda var. “Şu Adresten Gelene X TL İndirim” ve “Sitede Şu Kadar Gezersen Şu Kadar İndirim“. İMağaza bu modülleri yaratarak, SEO anlamında fark yaratacak güzel bir kulvar açmış kendisine.

İMağaza Consept Paket

Consept Paket’te ek ücretli özellikler dışında neredeyse her türlü modül mevcut.  XML çekme ve verme özelliği örneğin ek bir ücrete tabi. Ama bu diğer e-ticaret altyapı firmaları için de geçerli olan bir durum. Dijital Ürün Satış Sistemi veya Çiçek Satış Sistemi gibi modüllerin de ayrıca ücretlendirilmesi gayet anlaşılabilir bir durum. Paketin fiyatı da internet sitesinde yazmıyor yani size özel butik bir site ve yine size özel butik bir fiyat oluşturuluyor ister istemez.

Profesyonel Satınalma Danışmanlığı İçin Bize Ulaşabilirisiniz

E-Ticaret altyapısına karar vermek e-ticaret deneyimi olmayan firmalar için çok güç bir karar. Sahip olduğumuz bayiliklerle ve e-ticaret sektöründeki bilgi ve birikimimizle size yardımcı olmaya hazır olduğunuzu bilmenizi isteriz. Dilediğiniz zaman bize bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?