fbpx

E-Ticaret Yönetimi

E Ticaret Yönetimi

Performans odaklı E-Ticaret Siteleri için site kurulumu, ürün yönetimi, ERP entegrasyonu, SEO ve SEM dahil bütün süreçlere dair tek bir merkezden çözüm üretiyoruz.

E-Ticaret yönetimi, kimi zaman birbirinin alanına giren faklı uzmanlıkları barındıran kesintisiz olarak yürütülmesi gereken dinamik ve karmaşık bir süreç. Günümüz rekabet koşullarında E-Ticaret faaliyetinde başarılı olmanın yolu profesyonel bir yönetimden geçiyor.

Unicorn olarak e-ticaret faaliyetlerinizde hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için profesyonel ve deneyimli ekibimizle sizler için çalışıyoruz.

Site Kurulum Hizmetleri

E-Ticaret kurulun hizmetleri kapsamında. Ödeme sistemi entegrasyonu, deneme ürün çekimi, kargo entegrasyonları, KVKK metinlerinin oluşturulup girilmesi, yasal metinlerin (Firma tanıtım ve sözleşme vs) oluşturulması ve yüklenmesi, temel banner ve slider çalışmaları, Merchant Center aktarımı, google hesaplarının kurulumu vb çalışmaları tamamlayıp yeni açılan bir sitenin internet satışına başlayabilmesi için gereken çalışmaları yapıyoruz.

Grafik Hizmetler

Banner, slider ve diğer görsel çalışmalarıyla sitedeki müşteri deneyimini ve dönüşüm oranını mümkün olan en yüksek seviyeye çıkartıyoruz.

Hazır site altyapılarına CSS ve HTML müdahaleleri yaparak yeni ve özgün tasarımlar yapıyoruz.

Ürün Yönetimi

Ürünü ve ziyaretçilerinizi segmente edip, doğru kişilerin karşısına doğru ürünlerle çıkıp dönüşüm oranlarını yükseltiyoruz.

Ürün envanterinizi doğru biçimiyle e-ticaret kanalına aktarıyoruz. Kategori yapısını belirleyip, kategori ve ürün bazlı varyasyonların tanımlayıp ilişkili ürünleri belirliyoruz.

Tedarikçinin kullandığı stok kodu, müşterinin kullandığı stok kodu ve ürün barcodlarını ilişkilendirip ürünlerin barcod düzenlenmelerini yapıyoruz. Pazaryerlerinde ve Google tarafında yaşanan mükerrer barcod sorunlarının aşıyoruz.

ERP Entegrasyonu

ERP entegrasyonunuzun doğru biçimde çalışabilmesi için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.

Deponuzdaki envanter içinde E-Ticaret kanalından satışa çıkarttıklarınızın E-Ticaret sitenize ve bulunduğunuz pazaryerlerine aktarımını sağlıyoruz.

E-Ticaret sitenize veya pazaryerlerine düşen ve onaylanan siparişlerin ERP stoklarınızdan ve satış yapılan tüm kanallardan düşürülmesini organize ediyoruz.

E-Ticaret sitesinden veya pazaryerlerinden gelen siparişler için, eğer daha önce aynı isme oluşmuş bir cari yoksa, cari oluşturulması eğer daha önce açılan bir cari varsa ona işlenmesini sağlıyoruz.

Pazaryeri Yönetimi

Görece yüksek komisyon oranlarına, tedarikçiyi zorlayan çalışma koşullarına rağmen pazaryerinden satış yapmak e-ticaretin bir gerçeği.

Birden çok pazaryerinde satışa çıkan herhangi bir ürün için farklı pazaryerlerinde farklı komisyonlar uygulanıyor. Bu da her bir ürün için pazaryeri bazlı farklı fiyat belirlenmesi gereksinimi doğurabiliyor. Ürün grubu ve pazaryeri kalabalıklaştığı durumda fiyatlama başlı başına yönetilmesi gereken bir işe dönüşebiliyor. Unicorn olarak ürünlerinizi karlı olarak satabileceğiniz dinamik bir yapı sunuyoruz.

Pazaryeri ürün aktarım süreçlerini takip edip eksik veya sorunlu ürünlerin takibini yapıyoruz.

Unicorn olarak firmanın ihtiyaçlarına özel maliyet tabloları yaparak bu süreci sağlıklı biçimde yönetiyoruz. Pazaryerlerinden gelen mutabakat föylerini inceleyip gerekirse düzeltme talep ediyoruz. İhtiyaç olması durumunda nakit akış tabloları hazırlayıp finans departmanına takip edebileceği bir rapor sunuyoruz. Puan yönetimi de yine pazaryeri performansını etkileyen önemli bir unsur. Ürün görselleri, ürün açıklamaları, ürün çeşitliliği müşteri memnuniyeti gibi birçok faktörde iyileştirmeler yapıp mağaza puanını ve buna paralel olarak da satışları arttırıyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?